• tr
  • en
+90 212 257 5858
info@bbahukuk.com
Dr. Cafer FINDIKOĞLU Dr. Cafer FINDIKOĞLU cafer

Dr. Cafer FINDIKOĞLU

Danışman

Eğitim

– O.D.T.Ü. İşletme Fakültesi

– Gazi Üniversitesi / Pazarlama

Yabancı Dil

İngilizce

Hakkında

Cafer FINDIKOĞLU, 1974 yılında O.D.T.Ü. İşletme Fakültesi’nden mezun olmuş, 1975 yılında bugünkü adıyla Gazi Üniversitesi’nde Pazarlama konusunda master, 1981 yılında da doktora çalışmalarını tamamlamıştır. Aynı dönemde, Öğretim Görevlisi olarak da pazarlama ve yönetim konusunda dersler vermiştir.

1974 yılında Etibank’ta Pazarlama Uzmanı olarak çalışma hayatına başlamış, 1981 – 1986 arasında Oyak Ordu Pazarları’nda Satış Müdürü olarak çalışmış, 1986 – 1987 arasında Genel Koordinatör, 1987 – 1989 arasında Ordu Pazarları , 1989 – 1997 arasında da Oyak Yatırım ve İştiraklerinin yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır.

Bu süre içerisinde, Oyak Renault, Oyak Sigorta (sonradan AXA-Oyak Sigorta ), Oyak Emeklilik, Tukaş Konservecilik, Eti Gıda ve Pazarlama , Entaş Tavukçuluk, Oytaş İç ve Dış Ticaret, Türk Boston Bank ,(sonradanOyak Bank ),  Oyak European Finance (İrlanda), Oyak Anker Bank(Almanya) , Halk Finansal Kiralama,  Oytur Turizm , Selyak Petrol dağıtım, Adana Çimento, Bolu Çimento, Elazığ Çimento, Niğde Çimento, Şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlıkları görevlerini de sürdürmüştür. Ayrıca, Banka ( Türkiye, Almanya ve İrlanda ), petrol dağıtımı, finansal kiralama, turizm, bireysel emeklilik alanlarındaki yatırımların gerçekleştirilmesi ve çimento şirketlerinin özelleştirilmeleri süreçlerini yönetmiştir.

1988- 1997 yılları arasında, Çimento İşverenleri Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Çimento Müstahsileri Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Yürütme kurulu Üyeliği, görevlerini de yaparken, Çimento İşverenlerini temsilen TİSK  yönetim kurulu ve yürütme kurulu üyelikleri de yapmıştır.

Çalışma hayatına Sagra Gıda A.Ş.’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam etmiş, Bayındır Holding A.Ş.’de Stratejik Planlama Başkanlığı , ETİ Pazarlama ve Sanayi A.Ş.’de Genel Müdür  ve Yönetim Konseyi Üyesi olarak görev yapmıştır. 2006’da  Ülker Gıda , İdeal Gıda, Fresh Kek ve Atlas Gıda Şirketleri  Genel Müdürü olarak göreve başlayan 2009 ‘da Unlu mamullerden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. Bu tarihten sonra Yıldız Holding’e bağlı Polinas  Ambalaj ve  Gözde Girişim Sermayesi Şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliklerinde de bulundu.

Halen, FSL Turizm ve Teknolojik Ürünler A.Ş. ve Melek Yatırımcı  olarak Trangels Finansal Hizmetler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlıkları yanısıra, danışmanlık hizmetleri de vermektedir.

Hızlı İletişim Formu