• tr
  • en
+90 212 257 5858
info@bbahukuk.com
Turhan BERİKER Turhan BERİKER turhan

Turhan BERİKER

Danışman

Yabancı Dil

İngilizce

İş Tecrübesi

30 yılı aşkın Meslek hayatında girişimci   ve profesyonel yönetici rollerini üstlenmiş olan Turhan Beriker,  Cornell University ’81 , B.Sc ; Endüstri Mühendisligi , Standford University ’82  ,M.Sc Engineering  Management  programlarını tamamlamışıtır .

Nike Inc  , USA  firmasında EMEA -Pazar geliştirme  bölümünde  2 senelik profesyonel  hayatından sonra Türkiye dönmüş ,  Türkiyede yepyeni bir sektörün oluşmasına sebep olan ve  ürün ile anılan  DUŞAKABİN markasını  oluşturan İntermart A.Ş. yönetim ekibinin  kuruluşundan itibaren bir parçası olmuştur .

Intermart  ; 1994 yılında;    KOBİ’lere yapılan nadir  Direkt Yabancı Sermaye Yatırımını almış ve ABD kökenli  Masco Corp’a satılmıştır. Turhan Beriker ; Masco Corp  da, şirketin üretim tesislerinin Adana’dan Çerkezköy’e taşınması da dahil olmak üzere 2  senelik  direktörlük görevinden  sonra tekrar girişimciliğe  dönmüş ve  1996 yılında banyo ürünleri üreten ve Batı Avrupa satışları Batı Avrupa pazarları ağırlıklı olan Sanicor  As – Corin firmasını kurmuş ,daha sonra bu  firmanın operasyonunu Türkiye’de yerleşik bir firmaya satmış ve Corin markasını lisanslamıştır.  Bu görevlere ve girişimlere ilaveten 2000-2005 yılları arasında telekomunikasyon sektöründe  Debitel Almanya firmasının Ülke Temsilcisi olarak  Türkiye’nin önde gelen operatorleri ile birlikte Sanal Operator  ( MVNO )  projeleri üzerinde çalışmış , buna paralel olarak da operator bağımsız  iletişim Magazalar  Zinciri proje ve prototiplemesini gerçekleştirmiştir.

Seattle ( 1983) ve Portland ( 1984 )   Maratonlarını 3:15 de bitiren Turhan Beriker;  2014  yılında beri değişik ölçekteki firmalara yeniden yapılandırma, iyileştirme, verimlilik arttırma  gibi konularda yönetim  danışmanlıgı hizmeti vermekte, Bogazici Üniversitesi İşletme Fakültesi Startknowhow programında Misafir Konusmacı olarak tecrübelerini genç girişimciler ile paylaşmaktadır.

Hızlı İletişim Formu